EcoSquad - ECOSQUAD - budownictwo ekologiczne, ekologia, szkolenia

Idź do spisu treści

Menu główne

EcoSquad

ECOSQUAD
   ECOSQUAD to portal  informacyjno-branżowy firmy ECOKARTA, prowadzący działalność informacyjną oraz   usługowo-doradczą z zakresu budownictwa ekologicznego, który  oferuje swoim klientom szereg usług, zakładając indywidualne podejście do każdego  klienta.
Zajmujemy się także  ułatwianiem firmom zainteresowanym budownictwem ekologicznym  ( deweloperom, wykonawcom) dostępu do informacji i produktów  ekologicznych ( informacje bezpośrednio od producentów) , co pozwoli znacznie zaoszczędzić czas oraz uzyskać wiarygodną informację.
Działalność firmy
ECOKARTA  jest podzielona na trzy sektory :

  • consultingu, pośrednictwa i analiz


  • dystrybucji ekologicznych materiałów budowlanych


  • informacji i reklamy


Polityka firmy ECOKARTA     


Naszym celem jest poprawa świadomości społecznej z zakresu budownictwa ekologicznego oraz rozpowszechnienie idei arównoważonego budownictwa nie  tylko wśród osób zajmujących się budownictwem zawodowo, ale także hobbystycznie oraz chcących po prostu zdrowo i ekologicznie mieszkać.

Stoimy na stanowisku, że nasza planeta nie jest naszą własnością. Tak jak własnym biznesem, tak i nią należy racjonalnie zarządzać poprzez szanowanie jej dóbr naturalnych, ochronę i zapewnienie warunków do zdrowego życia wszystkich jej mieszkańców.
Dlatego też staramy się jak najbardziej umniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko, do czego i Państwa zachęcamy.  

Jednocześnie czujemy się w obowiązku zapewniać dostęp do informacji o środowisku, budownictwie ekologicznym i ekologicznych produktach wszystkim tym, którzy są tą tematyką zainteresowani. Dlatego też staramy się, aby nasze materiały były zawsze rzetelne i obiektywne, a ich wiarygodność podparta była opiniami fachowców i autorytetów z zakresu omawianych dziedzin budownictwa.
Kilka słów o branży ekologicznej.

    Branża ekologiczna to w chwili obecnej, obok branży informatycznej, najprężniej rozwijająca się grupa. Wbrew kreowanym i publikowanym schematom, budownictwo ekologiczne i związane z nim ekologiczne materiały budowlane wcale nie są droższe od tradycyjnych. Dlaczego? Inwestycja w ekologię, zwraca się zazwyczaj w przeciągu kilku miesięcy do kilku lat, podczas gdy tradycyjne budownictwo jest nastawione głównie na konsumpcję energii i materiałów, co nie pozwala na uzyskanie oszczędności, jakie otrzymujemy dzięki wykorzystaniu ekoproduktów.
Najlepiej rozumieją temat firmy, które już od lat inwestują w ekologię, osiągając przy tym efekty nie gorsze od  konkurencji.
Rozwój branży najlepiej obrazuje ilość budynków posiadających certyfikaty ekologiczne. W chwili obecnej w Polsce znajduje się 9 budynków certyfikowanych, przy czym pierwszy certyfikat w Polsce został przyznany w 2009 roku.  Od 2020 roku możliwe będzie budowanie jedynie budynków energooszczędnych. Jest to standard, który nakłada na nas Unia Europejska.
Każdy z tych projektów wykorzystuje materiały budowlane, które wykazują się jak największą ilością cech ekologicznych. Warto więc zastanowić się czy firma, którą prowadzimy – czy to z zakresu materiałów, czy też wykonawstwa nie powinna zacząć podążać za nowymi trendami i, wzorem konkurencji, obrać kurs na ekologię !

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego