Hanimat - ECOSQUAD - budownictwo ekologiczne, ekologia, szkolenia

BUDOWNICTWO ZRÓWNOWAŻONE
Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic.
LEEDBREEAMDGNBHQEWELLEKOLOGICZNE MATERIAŁY
Przejdź do treści

Hanimat

ECO FIRMY


Firma HANIMAT Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku od 2001 roku i dynamicznie rozwija swoją działalność.  Firma HANIMAT Sp. z o.o. jest głównym przedstawicielem w Polsce niemieckiej firmy HAHN KUNSTSTOFFE GMBH, która zajmuje czołowe miejsce na rynku europejskim jako producent  materiałów z wtórnych tworzyw sztucznych. Firma HANIMAT Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją materiałów hanit® jak i budownictwem związanym  z materiałami hanit®.

Filozofia firmy
Zarabiamy chroniąc środowisko naturalne.

Przez dziesięciolecia podstawowym sposobem utylizacji tworzyw sztucznych było ich spalanie i deponowanie w podziemnych składowiskach. Nie są to praktyki zrównoważone, a składowiska Ekologia niepotrzebnie zajmują przestrzeń, ponadto praktyki te przyczyniają się do produkcji szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych. Tymczasem firma HAHN KUNSTSTOFFE GMBH z opatentowanym materia­łem HANIT® znalazła sposób, aby przetwarzać te odpady w użyteczne materiały budowlane.


Obowiązujące prawo, a ochrona środowiska

W Stanach Zjednoczonych zmiany w polityce już dziś przyczyniają się do pobudzenia w tym kraju dużego zainteresowania odpowiedzialną utylizacją odpadów i recyklingiem. Postęp w dziedzinie zrównoważonych produktów i recyklingu wciąż idzie na przód, a ten sektor rynku dynamicznie się rozwija.

Na terenie Unii Europejskiej usuwanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych zostało określone przez surowe przepisy tworzone na przestrzeni wielu lat. System ten przyczynił się do rozwoju innowacyjnych technologii przetwarzania, korzystających z recyklingowanego tworzywa sztucznego jako podstawowego materiału, w tym materiału budowlanego jakim jest opatentowany produkt o nazwie HANIT®.

Konieczność pojawienia się świadomego i odpowiedzialnego ustawodawstwa dotyczącego ochrony środowiska znajduje miejsce w nagłówkach gazet każdego dnia. Te ekologiczne wytyczne oparte są na normach wypracowanych i ustanowionych na całym świecie przy współpracy rządów państw, agencji i organizacji. HANIT® to wkład w rozwój najnowszych technologii i ochrony środowiska naturalnego.


Materiały hanit®

Materiały hanit® są nowoczesnym substytutem dla drewna i znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie wodnym oraz lądowym. Produkty wykonane z materiałów hanit® można stosować między innymi do budowy pomostów, lokalnych mostów, kładek, ścieżek leśnych, wejść na plażę, tarasów, promenad, ostróg morskich, jako opaski zabezpieczające brzegi morza, rzek, jezior i kanałów, a także ochrony wydm i klifów. Poza tym istnieje wiele produktów małej architektury do zagospodarowania przestrzeni miejskich, parków, placów zabaw oraz ogrodów. Producent nieustannie poszerza swoją wiedzę i doświadczenia tworząc także produkty techniczne dla budownictwa przemysłowego.
Poprzez swoją barwę i strukturę powierzchniową materiały hanit® idealnie współgrają z otoczeniem, nie butwieją, nie wymagają żadnej konserwacji, są wytrzymałe na wysokie obciążenia oraz warunki atmosferyczne. Posiadają one wysoką chemiczną odporność na oleje, tłuszcze, kwasy i sole. Materiały te można obrabiać wszystkimi powszechnie używanymi urządzeniami mechanicznymi i są one bezpieczne w montażu, nawet w skrajnych warunkach. Wszystkie właściwości materiałów hanit® dają możliwość wykorzystywania wykonywanych z nich produktów na zewnątrz, wszędzie tam, gdzie stosuje się naturalne drzewo, a ich żywotność oszczędza koszty w przyszłości.

Produkty hanit® posiadają aprobatę techniczną i są dopuszczone do obrotu na terenie Polski.

Wybór materiału hanit® oznacza:

 • prosty montaż,

 • oszczędność czasu,

 • brak konieczności wykonywania konserwacji,

 • trwałość wykonywanych konstrukcji, odpornych jednocześnie na działanie czynników atmosferycznych, substancji chemicznych jak:

( kwasy, sole, ługi )

 • bezpieczeństwo użytkowania, zapewnione przez bardzo korzystne parametry techniczne, których nie posiadają tradycyjne materiały,

 • ochronę środowiska, poprzez wykorzystanie do produkcji materiałów pochodzących w 100% z tworzywa sztucznego,

 • możliwość uzyskania produktów o różnych kolorach i fakturach.Materiały hanit® produkowane są z tworzyw sztucznych o nazwach handlowych hanit 1 i hanit 3, uzyskiwanych w wyniku recyklingu mieszanych tworzyw sztucznych.


Orientacyjny skład jest następujący:

 • polietylen (LDPE I HDPE) 75 – 85%

 • polipropylen (PP) 5 – 10%

 • barwniki i stabilizatory 4%

 • domieszki.


Najważniejsze cechy materiału hanit®:

 • Nie wymaga konserwacji, co eliminuje cykliczne malowanie

 • Wysoka trwałość, szacowana na 40 lat użytkowania

 • Odporny na kwasy, oleje, zasady i wodę morską

 • Kolor odporny na odbarwienie, dzięki filtrowi UV

 • Nie rozszczepia się, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania

 • Odporny na chemikalia i wszelkie warunki pogodowe (mróz, nasłonecznienie itd.)

 • Wodoodporny

 • Nie przewodzi elektryczności

 • Odporny na gnicie i korozję

 • Nadaje się do ponownego przetworzenia poprzez proces recyclingu

 • Przyjazny dla środowiska, ponieważ nie wchodzi w reakcję z glebą ani z wodąMateriały hanit® zajmują czołowe miejsce na etapie planowania,  projektowania i realizacji, zarówno przy rekonstrukcjach, modernizacjach, czy nowych inwestycjach realizowanych w obszarze budownictwa wodnego i lądowego, począwszy od małej architektury, aż do obszernych konstrukcji hydrotechnicznych.

Kontakt


KONTAKT
mobile:  +48 517-160-640
POMOC ?
Jeśli nie znalazłeś na stronie interesujących
Cię informacji,
skontaktuj się z nami w wiadomości e-mail
lub telefonicznie, a z pewnością pomożemy.
Wróć do spisu treści