Ekologiczne wykładziny, LEED, BREEAM - ECOSQUAD - budownictwo ekologiczne, ekologia, szkolenia

BUDOWNICTWO ZRÓWNOWAŻONE
Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic.
LEEDBREEAMDGNBHQEWELLEKOLOGICZNE MATERIAŁY
Przejdź do treści

Ekologiczne wykładziny, LEED, BREEAM

PRODUKTY > WykładzinyZapraszamy do świata Marmoleum !


Kolekcja wykładzin linoleum Forbo Marmoleum jest synonimem różnorodności zarówno pod względem możliwości zastosowań, jak również kolorystyki i wzornictwa. Marmoleum jest niezwykle trwałym materiałem podłogowym produkowanym z surowców naturalnych. To najbardziej ekologiczna wykładzina wśród dostępnych elastycznych pokryć podłogowych.

Wszystkie kolekcje Marmoleum są zabezpieczone Topshield2 - podwójnie utwardzaną promieniami UV powłoką, dzięki której wykładzina osiąga
najniższe koszty utrzymania przez cały okres jej użytkowania.

W
ykładziny linoleum, produkowane zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, są synonimem trwałości i wysokiej jakości, a bogata kolorystyka i wzornictwo dostarczają niezapomnianych wrażeń estetycznych. Kolekcje linoleum stanowią doskonałe rozwiązanie w każdym miejscu aplikacji. W portfolio znajduje się ponad 300 kolorów do wyboru o zróżnicowanej strukturze i dostępności w rolce lub formacie modułowym. Zapraszamy do Świata Linoleum Forbo!Jak wytwarzane jest Marmoleum?

"Proces tworzenia Marmoleum zaczyna się od uprawy lnu. Z plantacji lnu surowiec pod postacią ziaren dostarczany jest do produkcji linoleum. To z nich wyciska się olej lniany, podstawowy składnik Marmoleum. Następnie olej lniany jest mieszany z naturalną żywicą. W określonej temperaturze oba te składniki łączą się i powstaje cement linoleum. Po wymieszaniu cementu linoleum z mączką drzewną
oraz wapieniem i pigmentami powstaje granulat, który przechodzi kolejne etapy technologiczne i na końcu jest wprasowywany na jutę.

Tak właśnie powstaje linoleum - wykładzina, która została stworzona ponad 150 lat temu. Dziś w nowej odsłonie jest tak współczesna jak nigdy wcześniej.

Surowce naturalne
Marmoleum jest wykładziną naturalną złożoną w 97% z surowców naturalnych, z których 70% to szybko odnawialne; z zawartością 43% recyklatów. Oprócz głównego surowca, jakim jest olej lniany do produkcji niezbędne są mączka drzewna i wapienna, żywica, juta i barwniki.

KONTAKT
e-mail:  ecosquad@ecosquad.pl
mobile:   +48 517-160-640

adres do korespondencji:
ul. Pagory 26
34-116 Spytkowice
POMOC ?
Jeśli nie znalazłeś na stronie interesujących Cię informacji, skontaktuj się z nami w wiadomości e-mail lub telefonicznie, a z pewnością pomożemy.
Wróć do spisu treści