Nophadrain - ECOSQUAD - budownictwo ekologiczne, ekologia, szkolenia

BUDOWNICTWO ZRÓWNOWAŻONE
Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic.
LEEDBREEAMDGNBHQEWELLEKOLOGICZNE MATERIAŁY
Przejdź do treści

Nophadrain

ECO FIRMY

Jesteśmy jednym z czołowych europejskich producentów systemów drenażowych do budowy zielonych dachów.
Nasz zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Holandii, w Kerkrade.
Jako jedyni oferujemy systemy zintegrowane, składające się z trzech połączonych warstw. Rdzeń systemu stanowi mata drenażowa produkowana ze specjalnej odmiany polistyrenu (High Impact Polystyren), charakteryzującego się bardzo wysoką odpornością na zgniatanie. Dzięki temu produkowane przez nas systemy drenażowe zachowują swoje właściwości nawet przy bardzo dużych obciążeniach.
Specjalna geometria kubełków oraz bardzo wysokiej jakości włókniny sprawiają, że zastosowanie systemów NOPHADRAIN gwarantuje zachowanie optymalnych warunków wilgotnościowych na całej powierzchni zielonego dachu.

Włókniny są łączone z warstwą drenażową za pomocą specjalnego kleju odpornego na obciążenia, dzięki czemu w miejscach połączeń, właściwości fizyczne włóknin nie ulegają zmianie jak to ma miejsce w przypadku połączeń metodą zgrzewania.

Systemy Nophadrain dostarczane są w postaci rozwijanych rol
ek, dzięki czemu pracochłonność przy rozkładaniu naszych systemów jest dużo niższa, niż w przypadku systemów produkowanych w postaci płacht.
Jako jedyni na rynku oferujemy rozwiązania systemowe, gdzie na dachach intensywnych, zamiast substratu, można zastosować ziemie urodzajną. Stosując warstwę złożoną z paneli retencyjno-filtracyjnych ND WSM-50, możemy użyć zamiast substratu zwykłej ziemi urodzajnej. Rozwiązanie oferowane przez Nophadrain umożliwia zastąpienie kosztochłonnej warstwy substratu dla dachów intensywnych, przygotowywaną w miejscu inwestycji warstwą ziemi urodzajnej. Warstwę ziemi sypie się bezpośrednio na Panel retencyjno-filtrujący Nophadrain ND WSM-50, który działając jak filtr, nie dopuszcza do zatykania systemu drenażowego przez drobne cząstki wypłukiwane z gleby.  Takie rozwiązanie jest dopuszczane przez „Wytyczne FLL do budowy dachów zielonych” (DAFA właśnie wydała polską edycję wytycznych FLL do budowy zielonych dachów). W załączeniu test przeprowadzony przez Instytut TBU G.M.B.H na funkcjonowanie układu warstw ziemi urodzajnej i panelu ND WSM-50. Równoważnym rozwiązaniem dla układu Panel retencyjno-filtracyjny/Ziemia urodzajna, jest zastosowanie substratu do dachów intensywnych, ND DG – I.
Jako jedyni produkujemy systemy drenażowe o wytrzymałości 1200 kPa, na których można bezpośrednio zagęszczać warstwy podbudowy pod warstwy drogowe. Te systemy są stosowane pod ciężki ruch kołowy oraz pod drogi pożarowe.
Oprócz produkcji systemów drenażowych, jesteśmy największym w Europie producentem mat rozchodnikowych dla dachów ekstensywnych.


Poniżej przedstawiam kilka obiektów referencyjnych, na których zostały zastosowane rozwiązania Nophadrain:
• Business Garden we Wrocławiu 2016 – powierzchnia 7 000 m2
• Boisko piłkarskie na dachu sklepu IKEA w Utrechcie, 2013 – powierzchnia 12 000 m2
• Ogród na budynku Buro Sant & Co i DS w Rotterdamie, 2013 – powierzchnia 80 000 m2
• Dach na budynku Maarten Struijs w Rotterdamie, 2014 – 26 000 m2
• Centrum Landgraaf w Schaesberg, 2010 – 6000 m2
• Garaż podziemny Kruispleingarage w Rotterdamie, 2014 – 26 000 m2
Kontakt:

Tel: +48 502-554-410
      +48 507-013-472

agnieszka.lempinska@nophadrain.pl
janusz.lis@nophadrain.pl


Nophadrain Polska Sp. z o.o, Sp. komandytowa
Ul. Raclawicka 20c
41-506 Chorzów

KONTAKT
mobile:  +48 517-160-640
POMOC ?
Jeśli nie znalazłeś na stronie interesujących
Cię informacji,
skontaktuj się z nami w wiadomości e-mail
lub telefonicznie, a z pewnością pomożemy.
Wróć do spisu treści