Graphenstone - ECOSQUAD Zrównowazone budownctwo LEED BREEAM WELL DGNB

Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic!
Przejdź do treści
ECO FIRMYWyłączny dystrybutor w Polsce:
 
FM Lab Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński
 
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
 
Żurawia 71,
 
15-540 Białystok
 tel: +48 792166911
Graphenstone jest pomysłem inżyniera chemika, który poświęcił się idei stworzenia naturalnej, ekologicznej i świadomej dla zdrowia powłoki na miarę XXI wieku. Antonio León Jiménez odniósł sukces w swojej misji i jest dziś prezesem i dyrektorem technicznym (Chief Technical Officer) Graphenstone.

Po wielu latach pracy jako CTO w udanej hiszpańskiej firmie produkującej powłoki, Antonio rozpoczął swoją nową działalność, IEdiSA, w 2009 roku. Stało się to podstawą Graphenstone.

Jako prezes Graphenstone, Antonio niestrudzenie zaangażował się w rozwój i stworzenie najbardziej innowacyjnej i przełomowej linii naturalnych farb i zapraw, wykorzystujących wapno z najwyższej jakości lokalnych źródeł. To wyjątkowe wapno powstaje w 100% naturalnym i przyjaznym dla środowiska cyklu produkcyjnym. Tak więc tradycja, która została prawie zapomniana, została przywrócona na rynek.

Produkty Graphenstone wykorzystują wapno wytwarzane w piecach opalanych drewnem, co zapewnia wysoki stopień białości i czystości. To naturalne wapno jest produkowane w ten sposób od połowy wieku.

Włókna grafenowe zapewnienia powłoce farb Graphenstone innowacyjne cechy: przewodności cieplnej, większą wytrzymałość, elastyczność, wytrzymałość i jednorodności. Ten związek nanotechnologiczny działa jako siatka strukturalna na poziomie molekularnym, co przekłada się na większą trwałość, a tym samym niższe koszty utrzymania i większe oszczędności. Wykorzystanie tej technologii pozwala uzyskać bardziej wydajne materiały, które spełniają wymagania dzisiejszego bardzo wymagającego rynku, który jest zaangażowany w nowe i bardziej zrównoważone metody produkcji.

Graphenstone to najlepszy asortyment produktów ekologicznych, złożony z naturalnych elementów, które oczyszczają powietrze, którym oddychamy w naszych domach. Nadaje się dla osób cierpiących na nietolerancję chemiczną, zalecany jest do zamkniętych pomieszczeń, szpitali, żłobków, domów spokojnej starości, hoteli, środowisk lub pokoi dla niemowląt i dzieci.
Korzyści zdrowotne wynikające z użycia materiałów z kamienia wapiennego dla osób żyjących w ekologicznych domach są następujące: Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach, ograniczenie patogenów pochodzących z syndromu chorego budynku, zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii, gwarantuje bezpieczne środowisko domowe i zwiększa komfort i jakość życia.


         


Pobierz ecokarty:
     
   Biosphere                           Ecosphere                    Ambient Pro +
Wróć do spisu treści