Remonty Polaków - ECOSQUAD Zrównowazone budownctwo LEED BREEAM WELL DGNB

Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic!
Przejdź do treści
BAZA WIEDZY

2016-08-11

Polacy remontują latem


W wakacje remontujemy na potęgę. Często bez pomocy fachowców, własnymi rękami i nierzadko przeznaczając na ten cel sporą część letniego urlopu oraz posiłkując się kredytem. Wakacyjne remonty i prace wykończeniowe zaplanowało w tym roku aż 41 procent Polaków.Lato jest zdaniem Polaków najlepszą porą roku zarówno na kapitalny remont, jak i mniejsze prace renowacyjne czy wykończeniowe. Pogoda sprzyja, a przede wszystkim można wreszcie wysłać domowników na wczasy lub do rodziny, co znacznie przyspiesza i ułatwia prace.


Co i za ile remontują Polacy

Najczęściej remontujemy kuchnie (28%), w dalszej kolejności sypialnie i salony (15%)
wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Hotpoint cf2. Lubimy remonty kompleksowe najchętniej w wielu (minimum czterech) pomieszczeniach na raz i na powierzchni powyżej 40 m 2. Chcemy przy tym zakończyć prace jak najszybciej. W tym celu jesteśmy gotowi nawet się zadłużyć jak podaje BIK, prawie co czwarta pożyczka zaciągnięta w tym roku przez Polaków zostanie przeznaczona właśnie na remont.Gdzie kupują Polacy?
Oceny ekspertów znajdują potwierdzenie w sondażu przeprowadzonym wśród wykonawców i klientów indywidualnych przez organizatorów Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build. Wynika z niego, że zakupy w sklepie budowlanym co najmniej raz miesiącu robi blisko 70 procent ankietowanych. Najchętniej w dużych, sieciowych marketach budowlanych takich jak Leroy Merlin (15,8 proc.) czy OBI (13,4 proc.). Na decyzje zakupowe wpływa już nie tylko niska cena (jak deklaruje 14,3 proc. ankietowanych), ale w równym stopniu szeroka oferta (14,5 proc.), odległość od miejsca zamieszkania czy budowy (14,2 proc.) oraz fachowa obsługa (13,6 proc. głosów). „Specyficzne decyzje dotyczą zakupu okien i drzwi
mówi Anna Rabiej, Dyrektor Targów Warsaw Build. „Ani konsumenci, ani fachowcy nie chcą ich kupować w marketach. Z naszych badań wynika, że blisko 60 proc. ankietowanych po okna i drzwi wybierze się jednak do specjalistycznego sklepu, hurtowni lub składu budowlanego”.
Zmieniające się oczekiwaniach Polaków i aktualne wyzwania rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych będą  jednym z tematów IV Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build, które odbędą się w Warszawie w dniach 16−18 listopada 2016 r. O nowych trendach opowiedzą liczni goście, uczestnicy i paneliści, będzie też można zobaczyć nowości produktowe z zakresu okna i drzwi, konstrukcje i wyposażenie wnętrz z polski i krajów zagranicznych.


-----------------------------

1 źródło: Badanie PAYBACK Opinion Poll 2016
2 źródło: Badanie Hotpoint 2016
3 źródło: www.oferteo.pl
4 źródło: Badanie ARC Rynek i Opinie na zlecenie Biura Informacji Kredytowej


Monika Pezda, Konsultant ds. PR, tel.: 502 575 453, e-mail: mpezda@effectivepr.plWróć do spisu treści