Wykończenie podłóg w budynkach ekologicznych - Marmoleum. - ECOSQUAD Zrównowazone budownctwo LEED BREEAM WELL DGNB

Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic!
Przejdź do treści
BAZA WIEDZY
Wykończenie podłóg w budynkach ekologicznych  - Marmoleum.

 
Marmoleum to produkt unikatowy. Znajdą w nim coś dla siebie zarówno zwolennicy naturalnych materiałów, materiałów pochodzących z recyklingu czy też konsultanci szukający wykończeni podłogowych w budynkach certyfikowanych czy to za pomocą LEED czy też BREEAM. Choć Marmoleum jest przez laików często mylone z pamiętanym z czasów PRL gumolitem, niema z nim nic wspólnego. Ale przyjrzyjmy się bliżej…
 
Naturalne materiały
 
Mało który produkt wykończenia podłóg może poszczycić się zawartością aż 97% surowców naturalnych. Wszystko za sprawą użycia do produkcji głównie oleju lnianego.  Marmoleum jest pod tym względem najbardziej naturalnym wykończeniem podłóg. Nie ma w chwili obecnej materiału, który miałby chociaż zbliżoną zawartość naturalnego surowca.  Również jeżeli chodzi o punktację w procesie certyfikacji LEED, produkt ten może nam pomóc w uzyskaniu punktów jako surowiec szybkoodnawialny.
 

 

Recykling
Marmoleum w 43% składa się z materiałów pochodzących z recyklingu, co przyczynia się do uzyskania punktów między innymi w certyfikacji LEED czy BREEAM.  Przede wszystkim jednak tak duża zawartość materiałów pochodzących z recyklingu to realna ochrona środowiska dzięki zmniejszeniu zużycia energii na pozyskanie surowca do produkcji.
Wpływ na uzyskanie punktów LEED i BREEAM
Poza już opisanymi punktami Marmoleum jest produktem, który jest bardzo „użyteczny” przy uzyskiwaniu punktów w procesie certyfikacji czy to LEED czy też BREEAM. Wśród punktów dotyczących użytych materiałów możemy więc liczyć na takie kategorie jak produkt regionalny, łatwoodnawialny, o dużej zawartości surowca z recyklingu czy też materiał niskoemisyjny.  Dzięki takim właściwościom Marmoleum może być właściwie wyborem „w ciemno” do każdej inwestycji starającej się o te prestiżowe certyfikaty. Efekt końcowy zachwyci z pewnością zarówno konsultanta jak i użytkownika.
Wróć do spisu treści