Kim jesteśmy - ECOSQUAD Zrównowazone budownctwo LEED BREEAM WELL DGNB

Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic!
Przejdź do treści
O NAS

Od 2011 roku zajmujemy się budownictwem zrównoważonym. Szkolimy z zakresu  certyfikacji wielokryterialnej LEED, BREEAM, DGNB, HQE, WELL a także budownictwa pasywnego oraz ekologicznych certyfikatów dla materiałów  budowlanych i wykończeniowych.
Ekologia  w budownictwie stała się naszą pasją, dlatego tworzymy również  dokumentację dla ekologicznych materiałów budowlanych - ecokarty.  Popularność tego typu dokumentacji ciągle rośnie z uwagi na rozwijający  się rynek budynków certyfikowanych, którym materiały spełniające wymogi  certyfikacji są niezbędne.
Nasz zespół składa się zarówno z osób prowadzących certyfikację, jak również branży pokrewnych jak HVAC czy termowizja oraz badania VOC, formaldehydu i wielu innych. Na stałe współpracujemy z kilkunastoma specjalistami, dzieki czemu jesteśmy w stanie dobrać zespół dokładnie pod kątem konkretnego projektu.
Wspolnie wyznajemy podejście indywidualne do projektu, więc każda realizoana przez nas inwestycja jest jedyna i niepowtarzalna.

DORADZTWO TECHNICZNE I CONSULTING

Firmom  wykonawczym i podwykonawczym oferujemy konsultacje w zakresie udziału w  projektach starających się o certyfikację LEED, BREEAM, WELL, DGNB czy HQE.  Prowadzimy proces certyfikacjiLEED, WELL, BREEAM i DGNB dla obiektów wszystkich  typów. Nasze usługi przynoszą efekty również tam, gdzie zatrudnienie  konsultanta przestaje być zasadne - wykonanie dokumentacji czy też dobór  materiałów.
Oferujemy  również szeroki zakres materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz  systemów dla budownictwa zrównoważonego. Chcesz zostać naszym Partnerem? Równeiż  zapraszamy do kontaktu !


GRZEGORZ JACKOWSKI

Przygodę z budownictwem certyfikowanym rozpoczynał w 2009 roku w firmie Skanska. Odpowiadał za  koordynację działań związanych z wdrażaniem budownictwa zrównoważonego w Polsce. Ukończył akredytowany kurs zarządzania projektami PRINCE2® (Projects In Controlled Environments) a także szereg szkoleń z zakresu LEED, BREEAM i DGNB.

W latach 2010-2011 pracował w Polskim Stowarzyszeniu budownictwa Ekologicznego PLGBC, gdzie odpowiadał za kontakty z firmami deweloperskimi, budowlanymi oraz producentami materiałów. W tym czasie rozpoczął również zbieranie dokumentacji dla materiałów budowlanych i wykończeniowych dla budownictwa certyfikowanego LEED, BREEAM, DHNB, HQE.

Od 2011 roku w firmie ECOSQUAD zajmuje się doborem i optymalizacją materiałową i kosztową inwestycji certyfikowanych oraz wsparciem GW w procesie certyfikacji BREEAM.BARBARA JACKOWSKA


Ponad 670 godzin przeprowadzonych szkoleń z zakresu budownictwa zrównoważonego, certyfikacji LEED, BREEAM, DGNB, HQE  oraz budownictwa pasywnego.  Kilkadziesiąt artykułów w prasie branżowej  na temat systemów certyfikacji.

Swoją karierę w branży budownictwa zrównoważonego zaczynała w firmie Skanska, następnie doskonaląc swoją wiedzę w PLGBC. Ukończyła akredytowany kurs zarządzania projektami PRINCE2® (Projects In Controlled Environments), a także szereg szkoleń z zakresu LEED, BREEAM i DGNB.

Od 2011 roku w firmie ECOSQUAD odpowiada za merytoryczną część opracowań dokumentacji dla budynków certyfikowanych, a także szkolenie firm deweloperskich i wykonawczych z zakresu budownictwa certyfikowanego LEED, BREEAM, DGNB.HANS VAN DE SANDEN


W latach 2007-2016 pracował w firmie Sweco Consulting (d. Grontmij Polska), a od roku 2017 w firmie Adamas Internatonal. Pan Hans posiada następujące licencje:
BREEAM International New Construction, BREEAM International Refurbishment & Fit-out
BREEAM Communities oraz BREEAM In-Use UK and International.

Jest również Akredytowanym Profesjonalistą BREEAM oraz WELL. W jego portfolio znajdziemy ponad 30 budynków z certyfikatem BREEAM New Construction czy ponad 50 budynków z certyfikatem BREEAM In-Use. Pan Hans van de Sanden był odpowiedzialny za pierwszy certyfikat BREEAM New Construction w Polsce - Trinity Park III, Ghelamco (już w czerwcu 2010 roku) czy np. Pierwszy certyfikat BREEAM In-Use w Polsce - Centrum Handlowe 3 Stawy, Apsys Management, (już październiku 2011) oraz pierwszy certyfikat BREEAM Communities w Polsce - Burakowska 14, HB Reavis, w listopadzie 2017. Oprócz Polski prowadził on certyfikacje również w takich krajach jak: Bułgaria, Republika Czeska, Finlandia, Węgry, Włochy, Rumunia, Rosja czy  Turcja.
Pan Hans van de Sanden w roku 2013 otrzymał nagrodę najlepszego audytora roku BREEAM In-Use na świecie.

• Ponad 30 budynków z certyfikatem BREEAM New Construction, ponad 50 budynków z certyfikatem BREEAM In-Use.
• Pierwszy certyfikat BREEAM New Construction w Polsce - Trinity Park III, Ghelamco, czerwiec 2010
• Pierwszy certyfikat BREEAM In-Use w Polsce - Centrum Handlowe 3 Stawy, Apsys Management, październik 2011
• Pierwszy certyfikat BREEAM Communities w Polsce - Forest, HB Reavis, listopad 2017
• Certyfikacja Breeam przeprowadzona w następujących krajach:
Bułgaria, Republika Czeska, Finlandia, Węgry, Włochy, Polska, Rumunia, Rosja, Turcja

Certyfikacja WELL:
• Pierwszy pre-certyfikowany budynek WELL w Polsce - Varso Tower, sierpień 2017.

Pan Hans van de Sanden w roku 2013 otrzymał nagrodę najlepszego audytora roku na świecie oraz nagrodę  IWBI Leadership Award w 2019 roku.
JAROSŁAW KALWA


W latach 2004 – 2020 pracował jako Team Leader/ Senior Cad designer/ Projektant wnętrz we współpracy z amerykańskimi pracowniami architektury wnętrz nad projektami w okolicach Los Angeles dla rezydencji high-end. Obecnie od 2020 roku we współpracy z „Adamas” przygotowuje opracowania na rzecz certyfikacji BREEAM obiektów użyteczności publicznej oraz budynków mieszkaniowych.

Jest współtwórcą  opracowania certyfikatów dla obiektów:
• Equal Business Park D w Krakowie
• Palio Office Park A w Gdańsku
• Interim Certificate PZOII w Warszawie
• Certyfikacje obiektów BREEAM In-Use Parku Logistycznego w Mszczonowie
Od kwietnia 2021 jest licencjonowanym asesorem BREEAM. Dynamicznie rozwija się w kierunku certyfikacji zrównoważonego budownictwa i obecnie posiada na indywidualnym koncie jako asesor BREEAM równolegle kilka zarejestrowanych budynków w trakcie certyfikacji m. in. Palio Office Park B w Gdańsku.

ANDRZEJ ROMANOWSKI


Posiada doświadczenie od 2011 roku przy ponad 20 projektach certyfikowanych w systemie LEED na poziomach Gold
i Platinum.
Jest również asesorem BREEAM, audytorem EDGE oraz doświadczonym projektantem budownictwa pasywnego. Akredytowany audytor certyfikatów energetycznych budynków akredytowany przez Ministerstwo Infrastruktury
i Budownictwa. Jest również ekspertem Komitetu Wentylacji
i Klimatyzacji Polskiego Komitetu Normalizacji.
Pracował między innymi dla firm: Danfoss, Siemens, Honeywell, TA Hydronics.
Wróć do spisu treści